Kinyit a Google Glass bolt, de csak egyetlen napra
Bárki rendelhet magának Google szemüveget, ha Amerikában lakik, és nem sajnál rá másfél ezer dollárt. Igaz, erre egyetlen napig lesz lehetősége.
Bárki rendelhet magának Google szemüveget, ha Amerikában lakik, és nem sajnál rá másfél ezer dollárt. Igaz, erre egyetlen napig lesz lehetősége.
A Google reagált azokra, a Google Glasst ért kritikákra, amelyek egészségügyi kockázatot tulajdonítanak a szemüvegnek.
A fiatal magyar építész által indított ARYS projekt első helyezett lett a magyar Startup Weekend Budapest versenyen, így részt vehet a Global Startup Battle nemzetközi megmérettetésen. Segítségével a kiterjesztett valósággal átszőtt virtuális térben bárhol hagyhatunk üzenetet ismerőseinknek, vagy éppen ismeretleneknek.
A rendőrökhöz, akik tiltják a vezetés közbeni Google-szemüveg viselést, már éttermek is csatlakoztak.
Ezekben a napokban gyakrabban gondolunk eltávozott szeretteinkre, ilyenkor szinte mindenki ellátogat a temetőkbe. Miért pont az AR (kiterjesztett valóság) maradna ki ebből?
Az IKEA tényleg halad a korral, erről 2014-es katalógusa is árulkodik.
Bővül a kör: további felhasználók számára vált lehetővé, hogy megtudják, mit kínál a Google sokat emlegetett interaktív szemüvege.
A hollandok által fejlesztett, kiterjesztett valóságon alapuló látványos, interaktív könyvborítós technológia Magyarországon Fejős Éva új könyvén debütál.
A Google Glass nem lezárt fejezet a keresőóriás életében. Folyamatosan frissítik, így a szemüveg egyre többet tud.
Az Egyesült Államokban nyitott, de várhatóan hamarosan hozzánk is érkezik a Nokia új alkalmazása. A kiterjesztett valóságon alapuló módszer forradalmasíthatja az álláskeresést, ennél egyszerűbbet nehéz elképzelni arra, hogy valaki a környéken találjon munkát.
A Day One Capital 10 millió forint tőkével indította útjára a hazai tulajdonban lévő Quargo Kft.-t, amely számára további 40 millió forintra szóló kizárólagos finanszírozási opciót is biztosít. A cég által kifejlesztett Quargo kód egy olyan újfajta, modern technológián alapuló mobilkódot takar, amelynek segítségével keverni lehet a valóságot a képzelettel, ésmeg islehet örökíteni egy fotón.
Jó pár dolgot tudhattunk már a Google Glassról, azaz a Google AR-szemüvegéről, most viszont már néhány specifikáció is hivatalossá is vált.
Még épphogy csak megjelent, de máris egy sor vetélytárssal kell szembenéznie a Google szemüvegének.
Nevezhetjük feltűnési viszketegségnek, mókának, sznobizmusnak, mindenesetre vannak, akik úgy szeretnének Google-szemüveget viselni, hogy ne kelljen érte másfélezer dollárt fizetni.
Egyre érdekesebben alakul a helyzet a kiterjesztett valóság birodalmában: a Google és az LG után a Sony izgalmas szabadalmára is fény derült.
Egy, a kiterjesztett valóságon alapuló alkalmazásnak köszönhetően „frissíthetjük” iOS-ünket, Androidunkat a BlackBerry új operációs rendszerére – no persze csak virtuálisan.
Meglepő lenne, ha pont a Microsoft nem mozdulna rá évtizedünk egyik meghatározó IT-trendjére, a viselhető IT-ra.
A kiterjesztett valósággal dolgozó alkalmazások tökéletesek az okostelefonok sebességének összehasonlítására, ezért több saját készítésű Augmented Reailty (AR) alkalmazást felhasználva tesztelte le a legerősebb készülékeket az AR Works.
Ha valaki egy újabb telefon vásárlására szánja el magát, biztosan mérlegeli, vajon hogyan tudja majd tartani az új készüléket. Ezt most kipróbálhatja, akár több tucatnyi telefonnal is.
Míg sokan a 21. század egyik nagy technikai vívmányának tartják a kiterjesztett valóságot (AR = Augmented Reality), olyanok is vannak, akik inkább a sötét oldalát látják.